v nizhnij slajder
Pilna cikla projektēšana
Latvija

Rīgas lidostas GSV tornis

Par

riga airport gsv tower 2 riga airport gsv tower 3 v nizhnij slajder
riga airport gsv tower 2
riga airport gsv tower 3
v nizhnij slajder

Arhitektoniskais risinājums, ko veidojusi REM PRO komanda sadarbībā ar AREP un SETEC, iekļuva VAS “Latvijas gaisa satiksme” rīkotā skiču konkursa “Rīgas lidostas gaisa satiksmes vadības torņa nākotnes vizuālais tēls” labāko trijniekā.

Par projektu

Rīgas lidostas attīstības rezultātā, kuras gaitā tika ievērojami palielināta skrejceļa josla, palielinājās reisu skaits, izveidojās “aklās” zonas, radās nepieciešamība būvēt jaunu gaisa satiksmes vadības torni. Vecā, 1973. gadā būvētā torņa augstums izrādījās nepietiekams, lai nodrošinātu nepieciešamo teritorijas vizuālo pārredzamību un modernas tehnikas izvietošanu nākotnē.

Projekta mērķis bija iegūt arhitektoniski augstvērtīgu un funkcionāli pārdomātu, drošības prasībām atbilstošu un ekonomiski pamatotu gaisa satiksmes vadības torņa risinājumu.

 

Rezultāti

Par galveno jaunā dispečeru torņa vērtību kļūs funkcionalitāte – lidostas pārredzamība, iekšējais plānojums, iespēja izvietot aprīkojumu u.tt.

Rezultātā radīts funkcionāls arhitektoniskais risinājums, kuru īstenojot tiks izveidota optimāla vide strādājošajiem gaisa satiksmes vadības dispečeriem.

Torņa būvniecību plānots pabeigt līdz 2023. gada beigām.

 

REM PRO specializācija

Valsts mēroga projektu izstrāde – tā ir vienreizēja iespēja mūsu inženieriem un arhitektiem pierādīt savu profesionalitāti, kā arī ir nopietns izaicinājums. Katrs mūsu komandas projekts balstās uz daudzu gadu pieredzi arhitektūras jomā, kā arī uz drošības standartiem un vēlmi radīt vizuāli pievilcīgus un mūsdienīgus būvobjektus.

Tips
Pilna cikla projektēšana
Atrašanās vieta
Latvija
Apgabals
Transporta infrastruktūras objekti
gads
2018